..."את לא מפחדת שיגמרו לך הרעיונות?"
"תודה יקירתי, עד עכשיו לא חשבתי על זה...עכשיו שהעלת את הנקודה אני מתחילה לתהות... :) "
אני מספרת לה שלסדנה הקרובה אני מכינה לבנות קיט של מוצרי נייר וענבל זורקת את השאלה כי היא יודעת שלכל סדנת קליגרפיה אני מכינה משהו קטן לבנות, מתנה קטנה ממני,משהו שנותן לי הזדמנות ליצור ולהוציא לפועל כל מיני רעיונות שממש בא לי לנסות ולהכין...

מזל שבזמן שמתקיימת השיחה הזאת, מונח לו על השידה ליד המיטה שלי הספר "קסם גדול" של אליזבת גילברט (מחברת הספר "לאכול, להתפלל, לאהוב")אחרת נראה לי שהמחשבה הקטנה הזו ששתלה במוחי הייתה משתקת אותי מפחד.
גילברט מציגה בספרה תובנות על טבעה המסתורי של ההשראה, מה מבריח אותה ואיך למשוך את ההשראה אליכם.
כן, היא מדברת על ההשראה כקסם ועל תהליך היצירה כמשהו קסום...ומעודדת לחיות חיים יצירתיים. מה שאהבתי בספר של גילברט הייתה הגישה המעשית להגדרה של חיים יצירתיים בלי כל הבולשיט של "תרדפו אחרי החלומות שלכם".
אז מה אני אומרת בעצם? אחד - תקראו את הספר. ואחרי שתקראו תבינו שכשאני אומרת שאני לא מפחדת שיגמרו לי הרעיונות זה בגלל שגם אני מאמינה שהשראה ורעיונות מסתחררים סביבינו בחיפוש אחר שותפים זמינים ונכונים, שזה קסם, שכשתיתנו לקסם לחמוק פנימה, כשהוא יחוש את הפתיחות שלכם הוא ישאל "רוצים לעבוד איתי?" ולכם רק יישאר לענות לו - כן!מעטפה שחורה.
בעצם כמה מעטפות שחורות, שקניתי בטיול האחרון לבודפשט...הם היוו את תחילתו של הרעיון.
משם ללוח השראה שנרקם לו מצבעים ותמונות ומאווירה של קיץ וירוק של פריחה...תהליך העבודה על הקיט התחיל מציור בצבעי מים של עלי מונסטרה ועלי דקל.
לא מתיימרת להיות ציירת גדולה, ואף פעם לא למדתי לצייר בצבעי מים אבל ההתנסות והעבודה בהם כל כך כייפית! 
והחלק שאני הכי גאה בו?! (כן, כן, אני גאה! :) ) הוא שאני לומדת לבדי תוך כדי ההתנסויות שלי להעביר את הציורים ואת הקליגרפיה לקבצים גרפיים שאני יכולה לעבוד וליצור איתם מלא דברים! הציור של העלים עבר סריקה ועיבוד והפך לדפוס (pattern) לפנים המעטפה השחורה...


גלויה ממותגת אישית לכל אחת, שתכנס למעטפה...
אותה דוגמה שולבה גם בכרטיסי הברכה ותודה...


כרטיסי שמות שכתבתי לבנות הודפסו על נייר שרטוט שקוף, ממנו גם הכנתי מעטפות קטנות בהן הוכנסו פתקי התודה. 

וזאת התוצאה...הקיט שחיכה לכל אחת על השולחן בסדנה האחרונה שהתקיימה לפני מספר ימים בסטודיו של חברה יקרה, גלוש שלי! ♥
מודה לה כל כך על האירוח ועל שהיא נותנת לי "להשתמש" בבית שלה, בסטודיו שלה, שבו היא יוצרת קסמים!  לארח בו את קבוצת הבנות המקסימות שהגיעו ללמוד ולתת לי את הזכות ללמד. אני אומרת להן, לכל אותן נשים שהיו עד היום בסדנאות, אבל אני לא בטוחה שהם מבינות עד כמה, עד כמה אני מרגישה בת מזל לפגוש אותן, להכיר נשים מדהימות, מעניינות, כל אחת עולם ומלואו, כמה אני מודה על החברויות שנרקמות, על הוירטואלי שהופך לריאלי ועל מפגשים שמרגשים אותי כל כך שכשאני חוזרת הביתה מתיישבת על הספה מנסה לספוג ולעכל את הכל, מחשבה אחת חזקה מהדהדת בראשי - "יש לך הרבה על מה להודות " :) 

פרסמתי 2 תאריכים חדשים לסדנאות בחודש יוני בתל אביב, אתן יכולות לקרוא כאן את כל הפרטים.
יהיה לי לעונג להיפגש! ♥